arena haber arena bodrum haber arena bodrum gazetesi bodrum haber bodrum haberleri bodrum gazeteleri bodrum yerel haber bodrum güncel haber bodrum gündemi bodrum haber siteleri bodrum kent haberleri bodrum sağlık bodrum eğitim bodrum asayiş bodrumspor bodrum güncel bodrum yerel gazeteleri bodrum belediyesi bodrum kaymakamlık bodrum devlet hastanesi bodrum kültür sanat haberleri bodrum ekonomi bodrum turizm bodrum gazeteleri
DOLAR
32,9584
EURO
35,3280
ALTIN
2.466,89
BIST
10.684,70
Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum
Parçalı Bulutlu
37°C
Bodrum
37°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Açık
36°C
Perşembe Az Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
32°C
Cumartesi Açık
33°C

EMEKLİ BÜYÜKELÇİ “ŞİKAYETLERİMİ İSPATA HAZIRIM”

EMEKLİ BÜYÜKELÇİ “ŞİKAYETLERİMİ İSPATA HAZIRIM”
10 Mayıs 2016 08:03
A+
A-

Gündoğan, Kızılburun Caddesi’nde yapılmakta olan inşaatın çevreye verdiği rahatsızlık, yörede yaşayanları canından bezdirdi

Bodrum Belediye’sine yaptıkları şikayete verilen mesajla ilgili olarak “Bu, yasa ve kuralları çiğneyen  inşaat sahibini kollamaya yönelik yanlı ve gerçek dışı beyan değil mi?” dediler.

Haber: bodrumaktif.com

Gündoğan, Kızılburun Caddesi 408 parselde “Seba İnşaat Manolya” ya ait inşaatın demir, tuğla v.b. malzemeleri yola bırakıldığı ve sıklıkla trafiği engellediği nedeni ile Bodrum Belediyesi’ne şikayette bulunan vatandaş, belediye ekiplerinin müdahelesi ile malzemelerin çekilmesine önce memnun olarak, teşekkür mesajı yolladı. Ancak, ardından belediye tarafından kendisine gelen cevabi mesaj  vatandaşı şaşırtmakla kalmayıp, bu kez öfkelendirdi. Belediyenin mesajı şöyle:

“Söz konusu şikayet ile ilgili yapılan kontrollerde;  inşaata ait  demir, tuğla vb. malzemelerin anayol üzerinde değil , parsele ait terk alanı üzerinde olduğu,trafik açısından sorunun olmadığı ve trafik akışının normal olduğu görülmüş olup, geç saatlere kadar çalıştığı şikayetiyle ilgili akşamları düzenli kontroller yapılacaktır. Bilgilerinize rica olunur.”

Emekli Büyükelçi olan Pulat Tacar “Bu mesaj, beni  yerel yönetimin  gerçeği  saptırarak yansıtması nedeni ile çok  ciddi endişelere sevk etti;  güven kaybı içindeyim. Kamu ile ilişkide  en tehlikeli olan da budur.” diyerek, bu kez haber sitemiz aracılığı ile bir duyuru yaptı.

gundogan-insaat-gercek-disi-beyanYANLI VE GERÇEK DIŞI BEYAN

Sayın İlgililer;

O inşaata ait demir, tuğla vb malzemeler,  anayol üzerinde bulunmaktaydı; yaklaşık bir aydır  trafiğin geçtiği yolun yarısını kaplamaktaydı ;ben her gün o yolu en az iki kez kullanmaktayım ; konutumun giriş yolu orası. O yol  kamu  yoludur. O yoldan çok sayıda araç  geçer.  Kamu yoluna yayılmış olan inşaat  demirlerinin  ve  malzemelerinin  kaldırılması, Belediye görevlisinin nezaretinde yapıldı. Ben  buna bizzat tanık oldum. Nasıl olur  da bize, gözümüzün içine baka baka  “malzemenin ana yol üzerinde olmadığı”   şeklinde gerçek dışı  beyanda  bulunulur ? Bu yasa ve kuralları çiğneyen  inşaat sahibini kollamaya yönelik yanlı ve gerçek dışı beyan değil mi?

Bu  aşamada  su  soruyu sormak istemekteyim: İnşaat yapılmak üzere ruhsat verilen bir parselin bir bölümü  kamuya terk edilirse, terk edilen alanla o  parsel arasına duvar bile çekilirse, terk edilen alan kamuya ait  olmaz mi? Terk edilen o alan üzerinde  eski sahibinin  kullanma hakkı  kalır mı?  Eski sahip  yola isabet eden o alan üzerine,  demir atölyesi kurabilir mi? Oraya  beton demiri, kum, taş, tuğla yığabilir mi?

Bu inşaatı yapan  şirket, inşaat alanının etrafını, cıvardakilere zarar vermemek için , çıkarılan cehennemi gürültüyü azaltmak için, etrafa yayılan toprak ve tozu  engellemek için  ve  bahçemize düşen – isabet etmesi halinde yaralayıcı  olabilecek-  küçük kaya parçalarının uçuşmasını önlemek  için   tahta perde ile kapatmak  zorunda değil miydi?

Bu konularda  Belediye ve İçişleri müfettişlerince  TARAF TUTMAYAN-OBJEKTİF  bir  TAHKİKAT yapılmasını  takdirlerine sunuyorum.

Ben sitede  ikamet eden çok sayıda kişinin  tanıklığıi ile  bugüne kadar   yaptığım sayısız şikayetin  doğruluğunu  isbata hazırım.

Yüzyıllık ağaçları acımazsızca kestiler. Ülkenin yeşil alanını rant uğruna  yok ettiler. Geçen sonbaharda  başlatılan ağaç kesme işlemini de  şikayet etmiştim. İlgililer gelip müdahale ettiler, zabit tuttular  ve (o zaman) engellediler.  Ağaç katliamını yapanlar bir kaç ay  sonra  ağaç  kesme cinayetine devam eylediler.  Ağaç  kesme  sırasında  şikayetimi  duyan bir işçi,  üzülerek ellerini açtı ve “ne yapabilirim”  dedi. Onun da gözleri yaşlıydı.

Demir çubukları ile yarısı işgal edilen, inşaat yapılan parselin   arkasına isabet eden yolda, karsıdan gelen vasıtalar nedeni ile bir kaç kez yolun tıkandığını  bizzat   yaşadım. Başımın üstünden geçen  ve  bahçemize  balkonumuza  düşen kaya parçalarını topladım. İnşaatta çalışanlara, sorumlulara iletilmek üzere elden tevdi ettim.

1 Mayıs  Emek Bayramı dahil,  Pazar günü çalışılması üzerine de şikayet ettim; Belediye bir Pazar günü  saat 15  civarında  gelip zabıt tutmadı mı?  Sonuçta  ne oldu?  İşkence devam etti.  Konutumun beş-on metre yakınında  sabahtan akşama kadar   temellerimizi sarsan kaya kırması (ağır  şiddet  uygulaması)   bize  cehennemi  yaşattı,  hastahanelere düştük.

Üslubunuz  “rica  etmeğe” odaklanmış  olduğu cihetle, ben  de sizin bilginizi rica ederim.

Saygılarımla,

Pulat Tacar / Emekli Büyükelçi

Cennet Evleri Sitesi Kızılburun caddesi 70 Gündoğan / Bodrum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.