arena haber arena bodrum haber arena bodrum gazetesi bodrum haber bodrum haberleri bodrum gazeteleri bodrum yerel haber bodrum güncel haber bodrum gündemi bodrum haber siteleri bodrum kent haberleri bodrum sağlık bodrum eğitim bodrum asayiş bodrumspor bodrum güncel bodrum yerel gazeteleri bodrum belediyesi bodrum kaymakamlık bodrum devlet hastanesi bodrum kültür sanat haberleri bodrum ekonomi bodrum turizm bodrum gazeteleri
DOLAR
33,0419
EURO
36,0575
ALTIN
2.620,89
BIST
11.139,34
Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum
Az Bulutlu
35°C
Bodrum
35°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
36°C
Perşembe Az Bulutlu
36°C
Cuma Az Bulutlu
36°C
Cumartesi Az Bulutlu
36°C

BODRUM’A TEK NEFESTE İKİ MADALYA GETİRDİ…

BODRUM’A TEK NEFESTE İKİ MADALYA GETİRDİ…
30 Nisan 2016 13:37
A+
A-

Serbest dalış paletli, paletsiz dinamik apnea, statik apnea ve hız apnea Türkiye Şampiyonası’nda Bodrumlu sporcu Hülya Kirenci 2 madalya kazandı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2016 yılı etkinlik programında yer alan Serbest Dalış Paletli/Paletsiz Dinamik Apnea, Statik Apnea ve Hız Apnea Türkiye Şampiyonası nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

13 takımdan 21 bayan ve 45 erkek serbest dalış sporcusunun katıldığı şampiyona Kütahya’da yapıldı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyonluk mücadelelerinde sporcular madalya için insan vücudunun limitlerini zorladılar. Uluslararası yarışmalarda ülkemizi madalya kürsülerine taşıyan serbest dalış sporcuları bayanlar ve erkekler kategorisinde 2 gün süreyle hız apnea disiplini dışında tek nefeste yarıştılar ve şampiyonluk için dakikalarca su altında kaldılar.

MADALYA KAZANAN SPORCULAR VE TAKIM SIRALAMALARI

Paletli Dinamik Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi 1. Birgül Erken (İTÜ Spor Kulübü) – 140.33 metre

hulya-kirenci-bodrum-su-sporlari-2 - Kopya2. Hülya Kirenci (Bodrum Su Sporları Kulübü)133.75 metre

3. Başak Tezgör (ODTÜ SAS) 100 metre

Paletli Dinamik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi

1. Sertan Aydın (ODTÜ SAS) 175.93 metre

2. Emre Bozkurt (Çanakkale Sualtı Cankurtaran Spor Kulübü) 150 metre

3. Rüstem Derin (ODTÜ SAS) 119.68 metre

Paletli Dinamik Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi Takım Sıralaması

1. ODTÜ SAS 2. Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü

Paletli Dinamik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Takım Sıralaması

1. ODTÜ SAS

2. Gaziantep Dolphin Gençlik ve Spor Kulübü 3. Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları Spor Kulübü

Paletsiz Dinamik Apnea Disiplini Kadınlar Kategorisi Sıralaması

1. Hülya Kirenci (Bodrum Su Sporları Kulübü) 87.15 metre

2. Birgül Erken (İTÜ Spor Kulübü) 85.66 metre

3. Başak Tezgör (ODTÜ SAS) 78.15 metre

Paletsiz Dinamik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Sıralaması

1. Sertan Aydın (ODTÜ SAS) 105.66 metre

2. Oğuzhan Yeşil (ODTÜ SAS) 100 metre

3. Emre Bozkurt (Çanakkale Sualtı Cankurtaran Spor Kulübü) 100 metre

Paletsiz Dinamik Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi Takım Sıralaması

1. ODTÜ SAS

2. Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü

Paletsiz Dinamik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Takım Sıralaması

1. ODTÜ SAS

2. Gaziantep Dolphin Gençlik ve Spor Kulübü

3. Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları Spor Kulübü

Hız Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi Sıralaması (100 Metre) 1. Birgül Erken (İTÜ Spor Kulübü) 01.01.015 dakika

2. Yaren Türk (Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü) 01.05.950 dakika

3. Selin Karagüllü (ODTÜ SAS) 01.07.620 dakika

Hız Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Sıralaması (100 Metre)

1. Furkan Emre Gül (Gaziantep Dolphin Gençlik ve Spor Kulübü) 38.985 saniye

2. Tuğberk Suna (Bakırköy Ata Spor Kulübü) 41.265 saniye

3. Ziya Volkan Aksu (ODTÜ SAS) 42.415 saniye

Hız Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi Takım Sıralaması

1. ODTÜ SAS 2. Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü

Hız Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Takım Sıralaması

1. Gaziantep Dolphin Gençlik ve Spor Kulübü 2. ODTÜ SAS 3. Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları Spor Kulübü

Statik Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi

1. Aynur Çağıran (Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü) 03.03 dakika

2. Selin Karagüllü (ODTÜ SAS) 02.38 dakika

3. Damla Yıldız (ODTÜ SAS) 02.34 dakika

Statik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi

1. Sertan Aydın (ODTÜ SAS) 06.01 dakika

2. Cenk Koç (ODTÜ SAS) 05.08 dakika

3. Hasan Cengiz Kaynar (Çanakkale Sualtı Cankurtaran Spor Kulübü) 05.01’lik dakika

Statik Apnea Disiplini Bayanlar Kategorisi Takımlar Sıralaması

1. ODTÜ SAS 2. Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü

Statik Apnea Disiplini Erkekler Kategorisi Takımlar Sıralaması

1. ODTÜ SAS 2. Çanakkale Sualtı Cankurtaran Spor Kulübü 3. Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları Spor Kulübü

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.