arena haber arena bodrum gazetesi bodrum haber bodrum haberleri bodrum gazeteleri bodrum yerel haber bodrum güncel haber bodrum gündemi
DOLAR
13,3183
EURO
15,0914
ALTIN
763,88
BIST
1.857
Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum
Gök Gürültülü
21°C
Bodrum
21°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Çok Bulutlu
18°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
20°C
Cuma Sağanak Yağışlı
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
20°C

9. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları Ödül Töreniyle Sona Erdi…

9. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları Ödül Töreniyle Sona Erdi…
19.10.2021 10:31
A+
A-

Bodrum’a 16 ülke sporcularının katılımıyla düzenlenen 9. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları, ödül töreniyle sona erdi.

Arena Bodrum Haber – Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bodrum Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen ve 13 Ekim’de başlayan organizasyona 16 ülkeden 286 sporcu katıldı.

Senior ve junior olmak üzere 2 kategori ve 4 grupta yapılan yarışlar, bugün tamamlandı. İçmeler açıklarında kurulan parkurda, grup yarışlarının yanı sıra ülke kupası ve takım yarışları ile toplam 67 mücadele gerçekleştirildi. Dereceye girenler, düzenlenen törenle kupalarını aldı.

İlk 10’a girenlerin kürsüye çıktığı optimist genel sıralamada Ukrayna‘dan Zatoka Yelken Kulübü sporcusu Sviatoslav Madonich birinci, Odessa Yelken Kulübünden Danyil Mykhailichenco ikinci, Tayland’ın Royal Varuna Yat Kulübünden Weka Bhanubandh üçüncü oldu.

Optimist genel sıralamada Türkiye’den Galatasaray Yelken Şubesinden Ali Poyraz Özdemir altıncı, Çeşme Batı Yelken Kulübünden Sarp Süleyman Özen dokuzuncu olurken, junior kategorisinin birincisi Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesinden Asrın Hepbayraktar onuncu sırada yer aldı.

Junior kızlarda Ukrayna’dan Obolon Yelken Kulübünden Olga Lubianska, senior kızlarda ise Türkiye’den Göztepe Yelken Şubesi sporcusu Medine Havva Tatlıcan’ın ilk sırada yer aldığı yarışlarda, takım yarışlarının şampiyonu Tayland ekibi, ülke kupasının sahibi de Macaristan’dan Benedek Barna Heder oldu.

Sporculara ödüllerini Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk ve yarışların başhakemi Hakan Kütük verdi.

Ayrıca, ödül töreninde yapılan çekilişle, sporculara yelken sporunda kullanabilecekleri çeşitli hediyeler verildi.

MUĞLA (AA) 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.